Tuorlan tähtitieteellinen seura ry / Tuorlan Astronomical Society
Etsi sivuiltamme / Search our pages
Home Page in English Kotisivu suomeksi

Sivukartta
Palaute

Sitemap
Feedback

Tuorlan tähtitieteellinen seura ry
/ kotisivu / hallitus /

Tuorlan astronomical society
/ home page / council /

Tuorlan tähtitieteellinen seura ry / Tuorlan Astronomical Society

Hallitus

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Elina Lindfors    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)
Rami Rekola    (WWW-vastaava)

Varajäsenet:
Pauli Pihajoki    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Aikaisemmat hallitukset

Toimikausi 5/3/2013 - 21/2/2014

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Elina Lindfors    (hallituksen jäsen)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Heidi Lietzen    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 22/12/2011 - 5/3/2013

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Elina Lindfors    (hallituksen jäsen)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Heidi Lietzen    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 29/12/2010 - 22/12/2011

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen 21/7/2011 asti)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Esko Gardner    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 30/12/2009 - 29/12/2010

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Esko Gardner    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 14/1/2009 - 30/12/2009

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Esko Gardner    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 20/12/2007 - 14/1/2009

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)
Pasi Nurmi    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Esko Gardner    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 18/12/2006 - 20/12/2007

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Seppo Katajainen    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Pasi Nurmi    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 22/12/2005 - 18/12/2006

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Seppo Katajainen    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Pasi Nurmi    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi 13/12/2004 - 22/12/2005

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri/varainhoitaja)
Mari Hanski    (hallituksen jäsen)
Seppo Katajainen    (hallituksen jäsen)
Perttu Keinänen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)

Varajäsenet:
Silja Pohjolainen    (hallituksen varajäsen)
Kaj Wiik    (hallituksen varajäsen)


Toimikausi (16/1 -) 8/3 - 13/12/2004

Aimo Sillanpää    (puheenjohtaja)
Pekka Heinämäki    (varapuheenjohtaja)
Rami Rekola    (sihteeri)
Eira Kotoneva    (varainhoitaja)
Seppo Katajainen    (hallituksen jäsen)
Markku Lainela    (hallituksen jäsen)
Krista Mäkinen    (hallituksen jäsen)

Council

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Elina Lindfors    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Pasi Nurmi    (council member)
Rami Rekola    (webmaster)

Deputy council members:
Pauli Pihajoki    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Previous councils

Term of office 5/3/2013 - 21/2/2014

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Elina Lindfors    (council member)
Pasi Nurmi    (council member)

Deputy council members:
Heidi Lietzen    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 22/12/2011 - 5/3/2013

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Elina Lindfors    (council member)
Pasi Nurmi    (council member)

Deputy council members:
Heidi Lietzen    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 29/12/2010 - 22/12/2011

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member until 21/7/2011)
Pasi Nurmi    (council member)

Deputy council members:
Esko Gardner    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 30/12/2009 - 29/12/2010

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member)
Pasi Nurmi    (council member)

Deputy council members:
Esko Gardner    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 14/1/2009 - 30/12/2009

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member)
Pasi Nurmi    (council member)

Deputy council members:
Esko Gardner    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 20/12/2007 - 14/1/2009

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member)
Pasi Nurmi    (council member)

Deputy council members:
Esko Gardner    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 18/12/2006 - 20/12/2007

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Seppo Katajainen    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member)

Deputy council members:
Pasi Nurmi    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 22/12/2005 - 18/12/2006

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Seppo Katajainen    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member)

Deputy council members:
Pasi Nurmi    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office 13/12/2004 - 22/12/2005

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary/treasurer)
Mari Hanski    (council member)
Seppo Katajainen    (council member)
Perttu Keinänen    (council member)
Markku Lainela    (council member)

Deputy council members:
Silja Pohjolainen    (deputy council member)
Kaj Wiik    (deputy council member)


Term of office (16/1 -) 8/3 - 13/12/2004

Aimo Sillanpää    (chairman)
Pekka Heinämäki    (vice-chairman)
Rami Rekola    (secretary)
Eira Kotoneva    (treasurer)
Seppo Katajainen    (council member)
Markku Lainela    (council member)
Krista Mäkinen    (council member)